Рамно плетено памучно јаже

Shun Yu Industrial Co., Ltd. специјализира во истражување и производство на различни видови и спецификации на Рамно плетено памучно јаже. И наш фабрика е во Taiwan, Со добар квалитет и конкурентна цена, ве молиме контактирајте не за повеќе детали. Ние собираме сите сериозни странство барања и нуди најдобри цени и квалитет.
Постигнување на висок задоволството на клиентите е секогаш наш врвен приоритет, Гордееме на одржување на ниска цена и правење добри можности за соработка на располагање за

Рамно плетено памучно јаже

.
  • Рамно плетено памучно јаже - SYFC031、SYFC051、SYFC131、SYFC171
Рамно плетено памучно јаже - SYFC031、SYFC051、SYFC131、SYFC171 Рамно плетено памучно јаже - SYFC031、SYFC051、SYFC131、SYFC171
Рамно плетено памучно јаже
модел - SYFC031、SYFC051、SYFC131、SYFC171
Памук&Јута плетенка рамен
SYFC031、SYFC051、SYFC131、SYFC171
  1. Материјал:Памучно предиво,Предиво од јута
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:Дебелина 20 мм:1мм~3 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Ширината на плетената рамна ќе биде околу 20 mm или помалку,а дебелината е релативно тенка околу 1мм~3 мм.Во споредба со плетенка изработена од најлонско предиво,полиестерско предиво и полипропиленско предиво,материјалот од јута ќе биде релативно тврд,што може да се користи во додатоци за ткаење сламени капи,Ремен за чанта и материјал за сандали,Материјалот од јута може да се обои и во различна боја,дадените фотографии се главно оригинална боја на јута,а плетената рамна од памучен материјал може да се користи и како ременче за облека за качулка,ако имате специјални Ги поздравуваме клиентите да пишуваат и да разговараат со нас ако ви треба млазницата.Фотографијата од овој стил на плетенка е прикажана на сликата.
Enquiry Now
производи Листа
Рамен со плетенка со кабелSYFC031、SYFC051、SYFC131 Материјал:Полиестерско предиво Памук Боја:Растение/измешајте боја Тежина:3 мм-Дебелина 20 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Начинот на производство на кабелот е тоа што предивото и предивото се обвиткуваат заедно за да станат подебела нишка.Плетената рамна со конец од врвка ќе има поочигледно чувство за линија и ќе биде поцврста.Полиестерско предиво или блескаво предиво може да се направи конец од врвка,кабелот плетенка рамен обично се користат кај жените’Декоративна капа,украсно шиење облека,и разни украсни плетени рамни.Стилот може да се дискутира со нас во детали и да се направи примерокот благодарам.
Рамен со металик плетенкаSYFM031、SYFM081、SYFM131 Материјал:Најлонско предиво Полиестерско предиво Метално предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина 35 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Ширината на плетената рамна е околу 20 mm или помалку,а дебелината е релативно тенка околу 1мм~3 мм.Самото метално предиво, исто така, има многу различни ширини и финости.Имаме долго време-рок соработка производители за клиентите да изберат.Иако на фотографијата се дадени само златните,но вистинскиот клиент може да избере многу бои,плетената рамна лента направена од метално предиво ќе биде малку потврда од обичното предиво,а почесто се користи за шиење украсни предмети,како што е облеката,софи,абажури,завеси на вратата,итн.Можете да измешате и измешате обични предива за плетење во мешани бои,добредојде да контактирате со нас ако разговарате за стилот што сакате да го направите.
Најлон&Рамен со плетенка од полиестерSYFN131、SYFN031、SYFN051 Материјал:Најлонско предиво,Полиестерско предиво, Боја:Растение/измешајте боја Тежина:5 мм-Дебелина 20 мм:1мм-3 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Ширината на плетената рамна е помала од 20 mm,а дебелината е релативно тенка,околу 1 мм~3 мм,а тенкиот појас е релативно мек.Рамниот плетенка е направен од најлонско предиво,полиестерско предиво и полипропиленско предиво кое може да се користи во врвки за чевли,алишта,ремени за капа,ремени за коса,и ремени за идентификација…итн,плетениот рамен не само што ја обезбедува функцијата,но има и ефект на разубавување на производот.Можеме да соработуваме со клиентот за да ги развиеме потребните примероци.Може да се дискутира и произведе соодветното совпаѓање на бојата и материјалот.Фотографијата на овој стил на плетенка е прикажана на сликата‧