Shun Yu Industrial Co., Ltd. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Кабел со плетенка, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Кабел со плетенка

Полиестер/Најлонски кабел за усниLC2719 Материјал:Најлон полиестер Боја:Растение/измешајте боја Тежина:7-12 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Кабелот за усни може да се користи на облека,перници,декорација на софи,и занаетчиски жици.На сликата кружниот појас е главното тело и шиењето на рамната страна.Кабелот за усни може да се плете во еднобојна плетенка,Дијамантска шема,мешана боја...и многу други методи за усогласување на боите,кабелот за усни обично користи полиестерско предиво и најлонско предиво.Карактеристиките на овие две предива се многу слични.Предноста на полиестерското предиво е ако сакате да произведувате врвка за усни, минималната количина на нарачка ќе биде помала од најлонскиот кабел за усни.Нашиот добавувач на полиестерско предиво има повеќекратен примерок во боја од кој можете да изберете,додека најлонското предиво мора да биде столб-обоена за да се запознае со клиентот’потребите на бојата,во споредба со полиестер Основната количина на предиво и најлонско предиво треба да биде повеќе,но може подобро да ги задоволи потребите на клиентите за бои,Референцата на кабелот за усни е прикажана на сликата
Ремени од памукSYBC172,SYBC073,SYBC091,SYBC092,SYBC131,SYBC172,SYBC212,SYBC332 Материјал:Памучен восок Боја:Растение/измешајте боја Тежина:20 мм-Дебелина 35 мм:4 мм-6 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Во споредба со кожните ремени,памучните плетени ремени можат да покажат уникатен стил на додатоци.Памучниот елемент ќе им донесе на луѓето меко и удобно чувство.Повеќето клиенти избираат и памучни материјали како главен материјал во плетениот појас.Составот на памучниот плетен појас може да се депилира за да се направи површината светла и вода-отвратителен.Можеме да им помогнеме на клиентите во дизајнирањето и развојот на уникатни производи со плетенки појаси.Ве молиме погледнете ја сликата за појасот од памучна врвка.
Јаже со плетенкаSYR161、SYR082、SYR321、SYR162 Материјал:Памучно предиво,Најлонско предиво,Полиестерско предиво,Метално предиво Полипропиленско предиво,Предиво од јута Боја:Растение/измешајте боја Дијаметар:5~7 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Јажето со плетенка е многу разноврсно.Производите направени од плетено јаже со ширина од 5 до 7 мм може да се користат за ремени за облека,ремени за хартиена кеса,орнаменти ремени,врвки за чевли,ремени за коса,ремени за ракотворби,јаже на отворено,машинско јаже...итн.,тензичниот дел на секое јаже е различен,особено јажето што се користи во машините бара релативно силно затегнување.Можеме да дадеме професионален совет за изработка на плетено јаже кое ги задоволува потребите на клиентите.Сликата е референтен стил.
Плетенка еластична рамнаSYEF0801 Материјал:Најлон,Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина од 5 и 10 мм:1-2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Постојат два стила на плетена еластична лента,ширината е соодветно 5мм и 10мм.Моментално,главно се продава во Индија и се користи во производството на девојчиња’сандали.Може да се обои во многу бои.Може да се усогласи со горниот дел за да се направат секакви сандали со ист стил и различни бои.Оваа лента е рамна еластична лента.Еластичната лента е многу разновидна.Доколку имате посебни потреби,ве молиме пишете за да се дискутира
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Кабел со плетенка

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Кабел со плетенкаПроизводители, добавувачи-Shun Yu Industrial Co., Ltd.
Ние нудиме широк спектар наКабел со плетенка . Овие кабли се направени од најфиниот материјал за да им дадат сила и издржливост. Со бескрајна комбинација на бои, нашата палета на жици се користи за изработка на ѓердани, нараквици и за украсување на ремени, чевли и друго. Производите што ви ги нудиме се совршен спој на иновации и квалитет.

Под умешно водство и знаење на нашите обучени професионалци, ние сме ангажирани во производство, снабдување и извоз на широк асортиман на Еластична врвка со плетенка , Лента со плетенка , Занаетчиски кабел , Јаже со плетенка , Појас со плетенка , Кабел за усни со плетенка , Рамен со плетенка , Веб лента .

Нашите производи се произведуваат во согласност со индустриските норми и се подложени на ригорозни тестирања за да се обезбеди нивната беспрекорност, што нè прави доверлив и сигурен избор за клиентите. Ние постојано се стремиме да ги прошириме нашите понуди на производи и да ги подобриме нашите производни процеси за да ја задржиме нашата позиција како лидер наКабел со плетенка во индустријата.