Рамен еластичен

Shun Yu Industrial Co., Ltd. е професионална производителот, набавувачот и извозник ангажирани во истражување, развој, производство, продажба и сервис на Рамен еластичен. Ние се наоѓа во Taiwan и имаат удобен превоз пристап. Посветен на строга контрола на квалитетот и внимателен услуга на клиентите, нашите искусни членови на персоналот се секогаш на располагање да разговараат за своите барања и да се обезбеди целосна задоволството на клиентите. Ако сте заинтересирани во било кој тип на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Рамен еластичен

. Ние нудиме цела палета на неколку стандардни опции, како и во корисни кориснички избори да ги задоволат специфичните барања на клиентите. Нашите производи се во par со индустриски стандарди за квалитет.
  • Рамен еластичен - SYEF0801
Рамен еластичен - SYEF0801 Рамен еластичен - SYEF0801
Рамен еластичен
модел - SYEF0801
Плетенка еластична рамна
SYEF0801
  1. Материјал:Најлон,Гума
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:Дебелина од 5 и 10 мм:1-2 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Постојат два стила на плетена еластична лента,ширината е соодветно 5мм и 10мм.Моментално,главно се продава во Индија и се користи во производството на девојчиња’сандали.Може да се обои во многу бои.Може да се усогласи со горниот дел за да се направат секакви сандали со ист стил и различни бои.Оваа лента е рамна еластична лента.Еластичната лента е многу разновидна.Доколку имате посебни потреби,ве молиме пишете за да се дискутира
Enquiry Now
производи Листа
Плетенка еластична лентаSYBT131 Материјал:Најлонска гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:12 мм&Дебелина 30 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Оваа еластична лента главно се користи за жени’s или деца’сандали.Може да се користи и за развој на разни ремени како што се ремени или ремени.Оваа еластична лента е изработена од најлон со две големини на ширини,12 мм и 30 мм.Во прилог на мешање на бои,постојат и методи за печатење на шаблони.Фотографиите се шаблоните на нашата компанија.Клиентите можат да направат и свои шаблони за печатење на оваа еластична лента.Ако имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Двојна боја еластична раменSYED261 Материјал:Најлон полиестерска гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина 6 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Разликата од другите ластици е што едно ременче може да се плете во две бои,кои можат да се користат во ластици за облека,додатоци за коса,и разни јажиња за врзување.Промената на бојата на контрастните бои ја прави еластичната лента позабележителна и убава.Ширината на двојникот-боја еластична рамна е 6mm.Тоа може да биде ре-обработени како плетен појас.Покрај тоа,може да се направи и каиш без ластик.Сликата е референтен стил.Ако имате повеќе идеи,ве молиме контактирајте со нас
Круг еластичен кабелSYER081 Материјал:Најлон,Полиестер,Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:2 мм-5 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Ширината на еластичниот кабел може да се направи од 2mm до 5mm,и може да се користи за различни намени.Може да се користи како кабел за маска,лента за манжетни,џебен кабел за врвка,лента за коса,и фиксирање на завој.Еластиците може да се користат во широк спектар на апликации.Можеме да правиме ластици со различни еластични ширини и бои(еднобојна,мешана боја или прилагодено боење)според барањата на клиентите.Фотографиите се обезбедени за тркалезната еластична врвка што ја направивме.Побарајте писмо за добредојде за да не контактирате‧