Круг еластичен кабел

Shun Yu Industrial Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Круг еластичен кабел in Taiwan кои се дизајнирани со помош на висок степен на суровина што е снабден од нашите ценети продавач база, кои имаат искуство на пазарот. Во прилог на производство на нив во стандардни димензии, ние исто така нудиме на нашите клиенти можност за измената на овие производи, како на нивните специфични барања. Нашите производи е на располагање во многу разумни цени.
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

Круг еластичен кабел

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
  • Круг еластичен кабел - SYER081
Круг еластичен кабел - SYER081 Круг еластичен кабел - SYER081
Круг еластичен кабел
модел - SYER081
Круг еластичен кабел
SYER081
  1. Материјал:Најлон,Полиестер,Гума
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:2 мм-5 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Ширината на еластичниот кабел може да се направи од 2mm до 5mm,и може да се користи за различни намени.Може да се користи како кабел за маска,лента за манжетни,џебен кабел за врвка,лента за коса,и фиксирање на завој.Еластиците може да се користат во широк спектар на апликации.Можеме да правиме ластици со различни еластични ширини и бои(еднобојна,мешана боја или прилагодено боење)според барањата на клиентите.Фотографиите се обезбедени за тркалезната еластична врвка што ја направивме.Побарајте писмо за добредојде за да не контактирате‧
Enquiry Now
производи Листа
Плетенка еластична рамнаSYEF0801 Материјал:Најлон,Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина од 5 и 10 мм:1-2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Постојат два стила на плетена еластична лента,ширината е соодветно 5мм и 10мм.Моментално,главно се продава во Индија и се користи во производството на девојчиња’сандали.Може да се обои во многу бои.Може да се усогласи со горниот дел за да се направат секакви сандали со ист стил и различни бои.Оваа лента е рамна еластична лента.Еластичната лента е многу разновидна.Доколку имате посебни потреби,ве молиме пишете за да се дискутира
Плетенка еластична лентаSYBT131 Материјал:Најлонска гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:12 мм&Дебелина 30 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Оваа еластична лента главно се користи за жени’s или деца’сандали.Може да се користи и за развој на разни ремени како што се ремени или ремени.Оваа еластична лента е изработена од најлон со две големини на ширини,12 мм и 30 мм.Во прилог на мешање на бои,постојат и методи за печатење на шаблони.Фотографиите се шаблоните на нашата компанија.Клиентите можат да направат и свои шаблони за печатење на оваа еластична лента.Ако имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Двојна боја еластична раменSYED261 Материјал:Најлон полиестерска гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина 6 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Разликата од другите ластици е што едно ременче може да се плете во две бои,кои можат да се користат во ластици за облека,додатоци за коса,и разни јажиња за врзување.Промената на бојата на контрастните бои ја прави еластичната лента позабележителна и убава.Ширината на двојникот-боја еластична рамна е 6mm.Тоа може да биде ре-обработени како плетен појас.Покрај тоа,може да се направи и каиш без ластик.Сликата е референтен стил.Ако имате повеќе идеи,ве молиме контактирајте со нас