Рамни еластични ремени

Како професионален производство, снабдување и извоз Рамни еластични ремени in Taiwan. Со инженер персонал повеќе од 20. Силна R & D способност, напредни производствени линии, совршено П / А систем за контрола и строги суровина купување контрола им овозможат на нашите производи да се задоволат трговија стандард и ниво на квалитет на клиентите и испорака датум. Нашата политика за квалитет е квалитет прво, нудат висок квалитет и висока сигурност производи на нашите клиенти и не прават никакви проблеми за нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега.
Најдобриот производител со богато искуство Рамни еластични ремени. Имаме можност да ги произведуваме најдобрите производи. Долго време ги обучуваме најпрофесионалните техничари за да им обезбедиме на клиентите задоволителна услуга по продажбата. Ние сме врвна компанија во индустријата. Ветуваме дека ќе обезбедиме квалитетни производи и најдобри цени за вас. Воспоставивме долгорочни деловни односи со клиенти низ целиот свет. Ако сте заинтересирани за нашите производи, Ве молиме контактирајте не веднаш.
  • Рамни еластични ремени - SYED261
Рамни еластични ремени
модел - SYED261
Двојна боја еластична рамен
SYED261
  1. Материјал:Најлон полиестерска гума
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:Дебелина 6 мм:2 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Разликата од другите ластици е што едно ременче може да се плете во две бои,кои можат да се користат во ластици за облека,додатоци за коса,и разни јажиња за врзување.Промената на бојата на контрастните бои ја прави еластичната лента позабележителна и убава.Ширината на двојникот-боја еластична рамна е 6mm.Тоа може да биде ре-обработени како плетен појас.Покрај тоа,може да се направи и каиш без ластик.Сликата е референтен стил.Ако имате повеќе идеи,ве молиме контактирајте со нас
Enquiry Now
производи Листа
Плетенка еластична рамнаSYEF0801 Материјал:Најлон,Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:Дебелина од 5 и 10 мм:1-2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Постојат два стила на плетена еластична лента,ширината е соодветно 5мм и 10мм.Моментално,главно се продава во Индија и се користи во производството на девојчиња’сандали.Може да се обои во многу бои.Може да се усогласи со горниот дел за да се направат секакви сандали со ист стил и различни бои.Оваа лента е рамна еластична лента.Еластичната лента е многу разновидна.Доколку имате посебни потреби,ве молиме пишете за да се дискутира
Плетенка еластична лентаSYBT131 Материјал:Најлонска гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:12 мм&Дебелина 30 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Оваа еластична лента главно се користи за жени’s или деца’сандали.Може да се користи и за развој на разни ремени како што се ремени или ремени.Оваа еластична лента е изработена од најлон со две големини на ширини,12 мм и 30 мм.Во прилог на мешање на бои,постојат и методи за печатење на шаблони.Фотографиите се шаблоните на нашата компанија.Клиентите можат да направат и свои шаблони за печатење на оваа еластична лента.Ако имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Круг еластичен кабелSYER081 Материјал:Најлон,Полиестер,Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:2 мм-5 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Ширината на еластичниот кабел може да се направи од 2mm до 5mm,и може да се користи за различни намени.Може да се користи како кабел за маска,лента за манжетни,џебен кабел за врвка,лента за коса,и фиксирање на завој.Еластиците може да се користат во широк спектар на апликации.Можеме да правиме ластици со различни еластични ширини и бои(еднобојна,мешана боја или прилагодено боење)според барањата на клиентите.Фотографиите се обезбедени за тркалезната еластична врвка што ја направивме.Побарајте писмо за добредојде за да не контактирате‧