Ние се одржи експертиза во обезбедувањето на нашиот квалитет свесен клиенти добро дефинирани Веб лента. Ние нудиме овие во различни спецификации и дизајни, како на потребите на нашите клиенти во пазарот водечки цени. Производите понудени од наша страна строго проверени во секоја фаза на развој за да се обезбеди за висок квалитет и атрактивни дизајни.

Веб лента

Рамен еластичен бенд01 ФЕВ Материјал:Полиестерско предиво Гума Боја:Растение/измешајте боја Тежина:18 мм,20 мм,Дебелина 25 мм:1мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Рамните еластични ленти главно се направени од полиестерско предиво,широко користен во костими за капење,панталони,здолништа,спортска облека,долна облека,перики,деколтеа,ракотворби…итн.Многу е погодна за шиење производи,правиме добри еластични еластични ленти,може да ја врати оригиналната должина без деформација,се одликува со силна еластичност и флексибилност,а исто така имаат удобно и чувство за дишење.Можеме да обезбедиме OEM пакет или AM пакет со етикетирање,можеме да направиме и снабдуваме според потребите на клиентите,ако имате некакви потреби,ве молиме контактирајте со нас за дискусија и докажување‧
Најлонска лента,Силување со лентаSYNR02 Материјал:Полиестерско предиво Памук Боја:Растение/измешајте боја Тежина:5/8”、3/4”、1”、1.5”、2”дебели:0.8 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Најлонските ленти и лентите на сликата изгледаат слично, но всушност имаат различни функции.Најлонските ленти се поцврсти и погодни за фиксирање на шиење,додека лентите се помеки и почесто се користат на страната на облеката или панталоните.Имаме фиксна големина за украсните ленти од страна.Ако ви треба црно или бело,можете да купите мала количина.Ако на клиентот му е потребна сопствена боја,ќе има одредена сума на купување.Ако на купувачот му треба примерок,ве молиме контактирајте со нас.
Твил ЛентаSYTT03 Материјал:Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:5/8”、3/4”、1”、1.5”дебели:0.8 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Лентата со диајаглец е вткаена со висока-брзина машина.Почестите ширини се 5/8”,3/4”,1”,1.5”а дебелината е околу 0.8 мм.Се користи за фиксна,Шиење,кроење за зајакнување на шевовите,врзете ги рабовите,обвиткување,направи обвивки.Може да се користи во облека,перници,јоргани,паричници,софи,столчиња,лесно се шие со рака или машина и затоа што се допира како памук,може да се користи и во ленти за пакување подароци,ленти за рачни торби,Декоративна лента,ако ви треба одредена ширина и боја,може да разговарате со нас за да направиме трака од диаплазам за потребите на клиентите‧
Ремени за ремениSYWS04 Материјал:Полиестерско предиво Памук Боја:Растение/измешајте боја Тежина:3 мм-Дебелина 20 мм:2 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван На плетенка високо-брзинскиот појас е претставен со тесното плетење на искривот и ткивото.Затоа,плетенката високо-брзинскиот појас има карактеристики на цврстина и цврстина.Може да се направи од различни материјали за да се направи мешање на една боја или да се додадат печатени обрасци.Фиксирани јажиња,како што се ремени за училишни чанти,јаки за домашни миленици,ремени за багаж,појаси,јажиња за кеси за алат,ремени за торби,ремени за фиксирање на тешки предмети...итн.Ако ви треба ширина и дебелина,добредојдени сте да ни пишете. Разговарајте со нас или побарајте примерок
Сите вработени во компанијата имаат сериозен работен став за да им овозможат на нашите клиенти најдобри Веб лента. Производите се доверливи, а технологијата го води светот. Ја освоивме благодарноста на купувачите од целиот свет и купивме голем број нарачки. Со нетрпение очекуваме да соработуваме со купувачи од целиот свет.