Појаси од јута

Shun Yu Industrial Co., Ltd. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Појаси од јута in Taiwan. Ние ги користиме однапред технологија да ги обработи и да се уверам нашите клиенти за оптимални перформанси. Нашиот тим за истражување изгледа за иновативни идеи, прифаќа предизвици и работи на развојот на производ-потреба-базирани решенија. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние имаме група на многу професионален дизајн и производство организации, од областа на R & D и производството

Појаси од јута

. Професионален дизајн и одличен квалитет на производот, гаранција да обезбеди на клиентите со висок квалитет на products.Very Искрено со нетрпение очекуваме да се воспостави долгорочна соработка со вас.
  • Појаси од јута - SYBJ131
Појаси од јута - SYBJ131 Појаси од јута - SYBJ131
Појаси од јута
модел - SYBJ131
Појаси од јута од кабел
SYBJ131
  1. Материјал:Предиво од јута
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:20 мм-35 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван
Елементот Јута има природен и примитивен стил често гледајте облека на плажа со појас од јута или додатоци кои го носат чувството за одмор.Бојата на самата Јута е прикажана на сликата.Материјалот од Јута може да се обои или избелени за да ја направи бојата потемна или посветла.Појасите од јута, исто така, може да се направат во еластични појаси.Можеме да им помогнеме на клиентите во дизајнирањето и развојот на уникатни производи од ткаени појаси од Јута.Стилот на ткаените појаси со јаже од јута е прикажан на сликата.
Enquiry Now
производи Листа
Ремени од памукSYBC172,SYBC073,SYBC091,SYBC092,SYBC131,SYBC172,SYBC212,SYBC332 Материјал:Памучен восок Боја:Растение/измешајте боја Тежина:20 мм-Дебелина 35 мм:4 мм-6 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Во споредба со кожните ремени,памучните плетени ремени можат да покажат уникатен стил на додатоци.Памучниот елемент ќе им донесе на луѓето меко и удобно чувство.Повеќето клиенти избираат и памучни материјали како главен материјал во плетениот појас.Составот на памучниот плетен појас може да се депилира за да се направи површината светла и вода-отвратителен.Можеме да им помогнеме на клиентите во дизајнирањето и развојот на уникатни производи со плетенки појаси.Ве молиме погледнете ја сликата за појасот од памучна врвка.
Еластични ремени од кабелSYBE131,SYBE172 Материјал:Полипропиленско предиво,Гумен конец,памук Боја:Растение/измешајте боја Тежина:40 мм-Дебелина 60 мм:3 мм-4 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Еластичниот ремен од кабелот е поудобен за носење од општото не-еластичен појас,еластичноста може да биде посоодветна за различни типови на тело.Еластичниот појас е исто така популарен предмет во плетениот појас.Зависат од материјалот што ќе го изберете, исто така, може да се произведе во различен стил плетен појас.Можеме да им помогнеме на клиентите да дизајнираат и развијат уникатни производи од еластичен ткаен појас.Погледнете ја сликата за еластичниот појас.
Измешајте и поклопете ги облозитеSYBM05 Материјал:кожно јаже,предиво од хартија,полиестерско јаже,метално предиво,пластична топка,полипропиленско предиво. Боја:Растение/измешајте боја Тежина:20 мм-35 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Мешањето и усогласувањето на плетените појаси е сосема посебно што користат различни материјали за плетенка заедно и создаваат уникатни стилски појаси.Материјалите на сликата се кожено јаже,хартиена ознака,полиестерско јаже,метално предиво,пластична топка,полипропиленско предиво,може да се користи во појаси,материјали за чевли и материјали за чанти.Методот на плетенка на мешање и усогласување на ремени може да создаде различни стилови на плетени појаси.Ако клиентите имаат некој идеален да користат разни материјали за плетенка,ние сме многу добредојдени да разговараме со нас