Декоративен Гимп

Shun Yu Industrial Co., Ltd. се наоѓа во Taiwan, Беше една од Декоративен Гимп производителот, набавувачот. Она што ние се со цел за да се произведуваат најдобрите производи и да добијат 100% доверба на клиентите и задоволството. "Сите вработени кои се вклучени, со висок квалитет, задоволството на клиентите" се нашата политика за квалитет за да се спроведе. Ние сме во потрага очекуваме да соработуваме со сите заинтересирани клиенти. Ве молиме посетете ја нашата страница за повеќе детали производи информации. Ако сте интерес за нашите производи, контактирајте не, Ние ќе ви понудиме најдобра цена и супериорна висок квалитет. Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Се должи на сигурноста и стабилноста на перформансите на нашите производи ужива и углед и дома и во странство. Ако сте заинтересирани

Декоративен Гимп

или сакате да корпорации со нас, Ве молиме контактирајте не слободно за повеќе детали.
  • Декоративен Гимп - SYDG216, 217 Series
Декоративен Гимп - SYDG216, 217 Series Декоративен Гимп - SYDG216, 217 Series
Декоративен Гимп
модел - SYDG216, 217 Series
Декоративен Гимп
SYDG216-2,SYDG216-4,SYDG217-1,SYDG217-3,SYDG217-4,SYDG217-9
  1. Материјал:Најлонско предиво,Полиестерско предиво,Предиво од вискоза
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:4 мм-20 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Декоративната химп машина може да произведе различни модели,а самиот украсен гимп е релативно тенок.Повеќето од нив се користат во шиење фустани,покуќнина,софи,абажури...итн.Боите може да се усогласат според потребите на гостите.Ширината на украсниот млаз помеѓу 4мм и 20мм зависи од моделот.Можеме да направиме мали пакувања за клиентите да ги продаваат директно во продавницата.Ако имате различни потреби за декоративен химп,можете исто така да не контактирате за да разговараме.На фотографијата е направена декоративната обвивка.за твоја информација‧
Enquiry Now
производи Листа
Двојно&Рамен во тројна бојаSYTF3601 Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:8 мм до 15 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Двојна боја и тробојна рамна боја,Може да се користи при шиење облека и фустани,шиење мебел,декорација на осветлување,врвки за чевли,рамно пакување,итн. ‧Овој тип на појас може да се направи од 8mm до 15mm во ширина.Методот на усогласување на бојата може да се направи во мешан-боја сингл-боја три-обои сатенски обоени предива во различни комбинации,или може да се користи со тркалезни жици за да се направат ткаени појаси,како што е ременот во средината на црната билатерална боја на фотографијата,а појасот за ракотворби може да се направи во мали пакувања.Побрза презентација на производите пред клиентите
Плетени&кабел за дамкиSF137&засилувач;LR2 Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:2-5 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Плетениот кабел и кабелот за дамки главно се продаваат во продавници за рачна изработка.Тие можат да се користат како саксии со цвеќиња,јажиња за врзување на отворено,јажиња за врзување подароци,и рака-плетени јажиња.Јажето е со мала тежина и тоа’е издржлив за надворешна употреба.може да користите и метално предиво за да направите плетен кабел,што на клиентите им носи различен избор на материјали.Ако сакате јаже со посебни спецификации,можете да разговарате со нас.Фотографијата на овој производ е прикажана на сликата.
Завртете го кабелотSYTC21 Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:1мм~10 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Извитканиот кабел е многу чест на пазарот.Често се гледа од големи снопови за прицврстување на мали ленти за декорација.Главно произведуваме мали ленти за декорација.Ефектот на јажето извиткано од избраните предива е исто така различен.Предивото Gold Thread е многу погодно за пакување подароци или украсување за празнична атмосфера.Може да се користи и за изработка на разни украсни јажиња како што се јажиња за врзување завеси.Покрај тоа,изопачените јажиња може да се преработат и во плетени ремени,тркалезни јажиња,рамни појаси,што ќе влијае на плетените појаси.Изгледот ќе биде различен,сликата е за референца на искривените јажиња што ги направивме‧