Рамен плетен кабел

Shun Yu Industrial Co., Ltd. е специјализирана во Рамен плетен кабел производителот, набавувачот. Одличен квалитет, најдобра услуга, професија и искреноста се позитивните повратните заработени од нашите клиенти. Тие ни помагаат да се вклопуваат на позитивни слики на пазарот за сите наши производи, и тие имаат нашите ветувања на сите наши клиенти низ целиот свет. Ние ќе бидеме во звук позиција да обезбеди клиенти со највисок перформанси и ни овозможи да ги споделат плодовите на успехот со вас. Ние го поздравуваме Вашите сугестии и идеи за тоа како можеме да ја направиме нашата компанија подобра снабдувач и подобрена партнер за вашиот бизнис. 100% проверка на квалитет ќе се врши за да бидете сигурни дека стоката е со висок стандард за квалитет, кога доставени до клиентите крај.
Поради голем избор на

Рамен плетен кабел

нека нашите производи да одат во светот. Ние може да ви обезбеди разумна цена и совршена по продажбата на услугата. Добредојде на нови и стари клиенти да ја посетите нашата компанија.
  • Рамен плетен кабел - SYTF3601
Рамен плетен кабел
модел - SYTF3601
Двојно&Рамен во тројна боја
SYTF3601
  1. Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво
  2. Боја:Растение/измешајте боја
  3. Тежина:8 мм до 15 мм
  4. Големините и дизајните може да се прилагодат
  5. брзо време на испорака
  6. Потекло:Тајван

Двојна боја и тробојна рамна боја,Може да се користи при шиење облека и фустани,шиење мебел,декорација на осветлување,врвки за чевли,рамно пакување,итн. ‧Овој тип на појас може да се направи од 8mm до 15mm во ширина.Методот на усогласување на бојата може да се направи во мешан-боја сингл-боја три-обои сатенски обоени предива во различни комбинации,или може да се користи со тркалезни жици за да се направат ткаени појаси,како што е ременот во средината на црната билатерална боја на фотографијата,а појасот за ракотворби може да се направи во мали пакувања.Побрза презентација на производите пред клиентите
Enquiry Now
производи Листа
Декоративен ГимпSYDG216-2,SYDG216-4,SYDG217-1,SYDG217-3,SYDG217-4,SYDG217-9 Материјал:Најлонско предиво,Полиестерско предиво,Предиво од вискоза Боја:Растение/измешајте боја Тежина:4 мм-20 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Декоративната химп машина може да произведе различни модели,а самиот украсен гимп е релативно тенок.Повеќето од нив се користат во шиење фустани,покуќнина,софи,абажури...итн.Боите може да се усогласат според потребите на гостите.Ширината на украсниот млаз помеѓу 4мм и 20мм зависи од моделот.Можеме да направиме мали пакувања за клиентите да ги продаваат директно во продавницата.Ако имате различни потреби за декоративен химп,можете исто така да не контактирате за да разговараме.На фотографијата е направена декоративната обвивка.за твоја информација‧
Плетени&кабел за дамкиSF137&засилувач;LR2 Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:2-5 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Плетениот кабел и кабелот за дамки главно се продаваат во продавници за рачна изработка.Тие можат да се користат како саксии со цвеќиња,јажиња за врзување на отворено,јажиња за врзување подароци,и рака-плетени јажиња.Јажето е со мала тежина и тоа’е издржлив за надворешна употреба.може да користите и метално предиво за да направите плетен кабел,што на клиентите им носи различен избор на материјали.Ако сакате јаже со посебни спецификации,можете да разговарате со нас.Фотографијата на овој производ е прикажана на сликата.
Завртете го кабелотSYTC21 Материјал:Најлонско предиво,Метално предиво,Полиестерско предиво Боја:Растение/измешајте боја Тежина:1мм~10 мм Големините и дизајните може да се прилагодат брзо време на испорака Потекло:Тајван Извитканиот кабел е многу чест на пазарот.Често се гледа од големи снопови за прицврстување на мали ленти за декорација.Главно произведуваме мали ленти за декорација.Ефектот на јажето извиткано од избраните предива е исто така различен.Предивото Gold Thread е многу погодно за пакување подароци или украсување за празнична атмосфера.Може да се користи и за изработка на разни украсни јажиња како што се јажиња за врзување завеси.Покрај тоа,изопачените јажиња може да се преработат и во плетени ремени,тркалезни јажиња,рамни појаси,што ќе влијае на плетените појаси.Изгледот ќе биде различен,сликата е за референца на искривените јажиња што ги направивме‧